Nezirhan Hotel 
1 sadece siz varsınız


 Nezirhan
 ·  Ana Sayfa
 ·  Hakkımızda
 ·  Odalar
 ·  Aktiviteler
 ·  Üniteler
 ·  Hizmetler
 ·  Ulaşım
 ·  Foto Galeri
 ·  Rezervasyon
 ·  Köşk
 ·  İletişim
 ·  Bu toprakların hikayesi
 ·  Basında Nezirhan
 ·  Kerpiç Ev
 ·  zeytinKÖY

 Nereye Gidilir?
 ·  Camiler
 ·  Çarşılar
 ·  Harabeler
 ·  Höyükler
 ·  Kiliseler
 ·  Manastırlar
 ·  Mağaralar
 ·  Medreseler
 ·  Türbeler

 Ne Yenir?
 ·  Ne Yenir?

 Ne Alınır?
 ·  Ne Alınır?

 Ünlü Konuklar
 ·  Ünlü Konuklar

 Üye Girişi
   Rumuz:    
   Parola:     
 Beni Hatırla

   

BEN BU TESİSİ BU YOLLARDA ÖMRÜNÜ TÜKETENLERİN, ALLAH YOLUNDA GİDİP GELENLERİN VE HEMŞEHRİLERİMİN BİR " ALLAH RAZI OLSUN " DUASINI DUYABİLMEK, VERDİĞİM HİZMETLE ONLARI MUTLU KILABİLMEK İÇİN YAPTIM.

NEZİR DEVRİMCİ
1932 - 1993


Mardin'in yerleşik ailelerinden olan Devrimci Ailesinin büyüğü Nezir Devrimci tarafından 1976 yılında kurulmaya başlanan tesis,Türkiye'nin Irak'a çıkış kapısı olan Habur'u , Batı ve Orta Anadoluya bağlayan E-24 (Tarihi İpek Yolu) üzerinde, Nusaybin'den 17km ileridedir. Ankara'dan Habur sınır kapısına uzanan 1.200km'lik bu karayolu üzerinde tesisimiz standartlarında bir kuruluş bulunmamaktadır.
Aynı zamanda kurulduğu günden bugüne bölgede ilk ve tek olma özelliğine sahip 4 yıldızlı turistik bir komplekstir.
KURULUŞUMUZ
1976 yılında kıt imkanlarla başlanılan yatırım, kısa sürede bölgenin bir ihtiyacı haline gelerek büyüme gereğini gündeme getirmiş, eldeki kıt kaynaklara eklenen kredi desteğiyle inşaata başlanmıştır.
1981 yılına kadar tüm kazançlarda katılarak genişlemenin birinci etabı tamamlanmış ve dönemin Turizm Bakanı Sn.İlhan Evliyaoğlu tarafından hizmete açılmıştır.
İhtiyaca yönelik ikinci etap genişletme çalışmalarına, 1984 yılında başlanmış, bu da 1987 yılında tamamlanarak Turizm Bakanı sıfatıyla Sn. Mesut Yılmaz tarafından onurlandırılmıştır.
Çalışmalarımız 1990 yılına kadar gerçek bir ihtiyaca cevap verir nitelikte devam etmiş,bu dönem Turizm Bakanı Sn.Tınaz Titiz ziyaretleriyle taltif edilmiştir.
Bu döneme kadar bildiğimiz bir ihtiyaca cevap vermenin hazzıyla çalışırken devlet erkanınca da teşvik edilmemiz bizi daha da heyecanlandırmış, bölgemize ve işimize yoğunlaşmamızı sağlamıştır.

YATIRIMIN DÖNÜŞÜ
Tesisimiz;
1984 yılında anonim şirkete dönüştürülmüş,
1985 yılında da yatırım teşvik belgesi almıştır.
Alınan bu teşvik belgesi kapsamında ;
Öngörülen yatırımların tamamı yapılmış,
Turizm ve Kalkınma Bakanlarından Amerikan Doları bazında alınan kredilerin tamamı hiç bir aksama olmadan geri ödenmiş ve
Belirlenmiş döviz taahhüdü de yerine getirilerek teşvik belgesi kapatılmıştır.
Tesisin kuruluşu için toplam 10 milyon Amerikan Doları karşılığı yatırım yapılmıştır.
Bu yatırım sonuçta bölge potansiyelinin en verimli şekilde değerlendirilmesi ve oluşan sermayenin diğer bir çok bölge yatırımcısından farklı olarak tekrar bölgeye kazandırılması ile gerçekleşmiştir.


Tüm konfor özelliklerini içeren 70 odamızla bu tarihe tanıklık etmek isteyen konuklarımızı ağırlıyoruz. güneşin doğuşuna batışına bakan manzaralı odalarda tarihin derinliklerini ve sihirli gökyüzü-yeryüzü buluşmasını izlerken sadece, uydu sistem tv, radyo, klima, telefon, mini bar ve 24 saat oda servisi size bugünü anımsatacak. Her an 1000 kişiye hizmet verebilir durumda 3 adet cafe-tea salonu. Kısa konaklama anlarınızda da, kendinizi tarihin derinliklerinden gelen bir ipek yolu yolcusu gibi hissedeceğiniz ortam. Bundan sonraki uğrak yerinizi belirlemek için iyi bir yerde, tam İpek Yolu üzerindesiniz. Ve tabii ki, Mezopotamya evsahipliğine yakışır, dünü bugünü birlikte sunan bir servis kalitesi. Yöreye özgü konukseverliği ile geleneksel lezzetleri damak tadınıza sunan ödüllü aşçılar ve değişik kültürlerin kendilerini kanıtlama çabalarına benzer çeşitlilikteki lezzetleri tadabileceğiniz bir restoran. Tadıyla servisiyle size tam bir kültür zenginliğini sunarken, aslında bildiklerinizin bunlar olmadığını düşündürecek bir orjinaliteye tanık olacaksınız. "Zaten bu olmalıydı" dedirtecek size.  
 GEZİLERİMİZ
 ·  Mardin-Hasankeyf
 ·  Şanlıurfa-Mardin
 ·  Dinler Köprüsü

İpekyolu 47330 Nusaybin / Mardin Telefon : 0 482 446 34 16 (3 hat) Fax : 0 482 446 34 19